پیکسل 007 – مشکلات عکاسان در ایران

قطعا تمام ما که عکاسی را یا به عنوان حرفه و یا علاقه انجام می‌دهیم با مشکلات متفاوتی روبرو شده‌ایم. “آقا/خانم بفرمایید، اینجا عکاسی ممنوعه. بفرمایید اینجا توقف نکنید و گرنه دوربینت رو ضبط می‌کنم”

اینکه به عکاس و دوربین همراهش به عنوان یک وسیله مجرمانه نگاه می‌کنند برای عکاس‌های ایرانی چیز عجیبی نیست. البته باید گفت در سال‌های گذشته کمی شرایط بهتر شده است اما همچنان این استرس که “نکنه الان بیان گیرن بدن بهم که چرا اینجا عکاسی میکنم” همیشه همراه عکاس‌های ایرانی هست.

مشکلات دیگر از قبیل اینکه “یه عکس از ما بگیر دیگه. مرسی. فقط امشب سریع ادیت کن و بده که بذارم اینستا. دمت گرم” حالا بماند که حتی به ذهن مخاطب هم نمی‌رسد باید در قبال این درخواست، پولی هم پرداخت کند. “پول؟ داداش یه عکسه دیگه. دیگه اونو با موبایل هم میتونم بگیرم خودم دیگه”.

و سایر مشکلات دیگه که در این برنامه سعی کردم به همه اونا بپردازم. بار دیگه تشکر میکنم از دوستانی که پادکست رو گوش می‌دهند و به دوستان خودشون معرفی می‌کنند. تشکر ویژه از دوستانی که با نظرات خودشون من رو به سمت بهتر شدن برنامه هدایت می‌کنند.

پیکسل را می‌توانید علاوه بر وب سایت kqpho.com، از طریق وب سایت و اپلیکیشن شنوتو، اپلیکیشن‌های اپل پادکست، گوگل پادکست، اسپاتیفای و … با جستجوی عبارت “پادکست پیکسل” با کیبورد فارسی (عربی نباشد) پیدا کنید.

در هنوز هیچ کس نظری نداره. اولین نفر باش که نظر میدی.